Serengeti Park a Ptačí svět

Pohodový zájezd pro milovníky přírody a zvířat
Nocleh v rodinném hotelu, vše v ceně

PROGRAM

1. DEN:
Brzy ráno odjezd, kolem poledne příjezd největšímu Ptačímu parku na světě - "Vogelpark Walsrode". Setkáte se zde s plameňáky, tučňáky...ale především si užijete největší leteckou show pod širým nebem v Evropě, vtipné představení papoušků, krmení tučňáků a papoušků... V podvečer přejezd na ubytování, nocleh.
2. DEN:
Po snídani odjezd k Serengetio Parku, kde zažijete jízdu Safari busem mezi žirafami, nosorožci, tygry, lvy apod. Na programu bude i krmení slonů, dovádění s opičkami a kromě zvířat vás čeká i spousta atrakcí jako např. projížďka na člunu Aqua Splash nebo divoká jízda na vodě Black Mamba, kyvadlo Kumba, volný pád apod. V podvečer odjezd zpět.
3. DEN:
Návrat po půlnoci v nočních hodinách.

TERMÍNY

Aktuálně není žádný termín v nabídce.

KONEČNÉ CENY

Dítě (3-12 let) 4600 Kč
Dospělý (od13 let) 4900 Kč

CENY JSOU KONEČNÉ A ZAHRNUJÍ

dopravu bus/tranzit, 1x nocleh se snídaní v hotelu Michel & Friends Hotel 3*, vstupné do Ptačího světa, vstupné do Serengeti Parku včetně safari, průvodce, pobytovou taxu, pojištění CK proti úpadku

ODJEZDOVÁ MÍSTA

Plzeň, Rokycany, Beroun, Praha, Ústí nad Labem

ZA PŘÍPLATEK

Cestovní pojištění: 24 Kč / os. / den.


SERENGETI PARK, SAFARI - leží mezi Hamburkem a Hannoverem a jedná se o naprosto jedinečný komplex v Evropě, který je zcela inspirovaný Afrikou. Serengeti-Park nadchne zaručeně každého svým bezprostředním kontaktem se zvířaty. Z většiny zoologických zahrad jsme zvyklí krmit ovce, kozy, nanejvýš lamy, tady si můžete nakrmit třeba i slony!
Čeká vás zde 10 km dlouhá safari tour - tedy vyhlídková jízda originálním safari busem (double deckerem) pod vedením zkušených safari průvodců. Během této cesty objevíte na 1500 volně žijících exotických zvířat včetně těch nejvzácnějších a největších savců naší planety (např. bizony, nosorožce, žirafy, zebry, bílé lvy, tygry, slony...).
Část safari je dostupná pěšky. Je to především rozsáhlý areál s různými druhy opic, do jejichž výběhů můžete vstoupit a určitě si s nimi užijete spoustu legrace. Vynechat byste neměli ani procházku ke slonům, které si můžete dokonce zkusit nakrmit, což je pro všechny obrovský zážitek. Velkým lákadlem jsou beze sporu také Bílí tygři v obrovském výběhu 3200m2, které můžete pozorovat z krásné vyhlídky.
Zavedeme vás až do těch nejzapadlejších koutů naší zelené planety, kde ucítíte vůni divočiny... Mnoho ze zdejších zvířat patří mezi nejohroženější druhy ve volné přírodě.

Projedete celkem na 17 částí areálu safari o rozloze 200 hektarů, budete mít žirafy, zebry a slony na dosah ruky...

1. SAVANA - žirafa, pakůň hřivnatý, antilopa, africká antilopa, lemur vari, plameňák, gibon...
2. ZULULAND - antilopa vraná, antilopa bahenní, kudu velký, jihoafrický jeřáb paví, voduška abok, antilopa impala...
3. EVROPA - daňek, koza, osel, poník, tuleň... farma, kde si můžete zvířata pohladit.
4. ANGOLA - antilopa koňská, gazela Nanger dama, antilopa nyala nížinná, voduška červená, antilopa přímorožec arabský...
5. SEVERNÍ AMERIKA - jelen wapiti, bizon, lama...
6. RUSKO - levhart mandžuský, jelen sika, Antilopa jelenní, lama alpaka...
7. JIŽNÍ AMERIKA - tapír, opice chapán, nelétavý pták nandu, lama guanako, skot zebu, kapibara...
8. ASIE - jelen Axis indický, jelen milu, tur Jak divoký, antilopa Nilgau pestrý, gibon běloruký, tygr...
9. BÍLÍ LVI - venkovní výběh pro lvy...
10. KRÁLOVSTVÍ LVŮ - venkovní výběh pro lvy...
11. BENGÁLSKO - venkovní výběh pro tygry...
12. BÍLÍ TYGŘI - venkovní výběh pro tygry...
13. KALAHARI - medvěd černý, pavián pláštíkový, pštros, osel kulan, velbloud dvouhrbý, paovce hřivnatá, gepard...
14. GEPARDI
15. BOTSWANA - nosorožec tuponosý, Vahumský skot, zebra stepní, velbloud jednohrbý (dromedár), pouštní antilopa dax...
16. SLONI - chov slonů je zde jedním z největších v Evropě
17. SAFARI "PO SVÝCH" - novinka 2015 - 200 opic dvaceti druhů zde dovádí v otevřených výbězích, do kterých lze vstoupit. V této části můžete pozorovat opice buď v rezervaci, nebo se vydat přímo mezi ně. U opic se můžete i naobědvat, a to ve stylové restauraci Zanzibar.

ADVENTURE SAFARI
Omrzí-li vás zvířata, je pro vás připraveno další DOBRODRUŽSTVÍ - ADVENTURE SAFARI. To představuje spoustu atrakcí a zábavní program nejen pro děti. Pokud vás přestane bavit pozorovat zvířata a honit se za žirafami a slony, můžete zakotvit právě tady. V parku je totiž také velké množství atrakcí pro všechny věkové kategorie. Vše však decentně laděné do prostředí safari, poklidné a bez hluku.
Napínavé okamžiky prožijete např. při jízdě během AQUA SAFARI, nebo při divoké jízdě po BLACK MAMBA RIVER. Pro odvážnější je pak kyvadlo KUMBA TWISTER nebo volný pád z věže VICTORIA. Nechybí vodní dráha, horská dráha, obrovské kryté lanové centrum, různé kolotoče a atrakce pro malé děti, trampolíny, obří kolo, velká houpací loď, vláček po areálu Afrika-express atd...
Dále můžete absolvovat tzv. JUNGLE TOUR, což je jakási zážitková jízda otevřeným busem džunglí, kde kromě výhledu na žirafy a nosorožce na vás čekají různá neobvyklá překvapení... Můžete si také dopřát trochu adrenalinu při jízdě v jeepech. Zkrátka každý si zde přijde na své! A vše je v ceně vstupenky!

Posilnit se můžete v restauracích Zanzibar, Savanne, Crocodile a Leo. V areálu je rovněž spousta obchůdků.PTAČÍ SVĚT WELTVOGELPARK - představuje více než 4000 ptáků (650 druhů) na 24ha a i návštěvníkům, kteří ptactvu příliš nefandí, se v této ptačí zoo bude zajisté líbit a nebudou odcházet zklamaní. Nejenom že se seznámí s řadou druhů, mezi kterými jsou i velice zajímavé a neobvyklé „kousky“, ale i okolí, „kde nejsou ptáci“, je velice zajímavě osázeno vegetací, je zde mnoho nádherných parků a zákoutí. V parku je také dotyková zoo pro děti, pohostinství a restaurace s vybranými pokrmy tohoto kraje. V parku je mnoho vnitřních i venkovních voliér, které jsou od sebe odděleny bohatou vegetací kvetoucích i nekvetoucích rostlin, stromů a keřů. Je zde také velice zajímavá „volná“ voliéra, v níž je pro ptáky možný volný let, a je zde umístěn umělý příboj. Také v dalších stavbách se dodržuje pro ptactvo a zároveň pro návštěvníky co nejpřirozenější prostředí bez dělících prostor a jiných omezení, typickým příkladem je například „tropický dům“. Mladší části parku jsou tvořeny spíše přebudováním starších staveb, či vybudováním nových hal a rozlehlých voliér, s vytvořenými co nejpřirozenějšími podmínkami prostředí pro zde chované ptactvo. Zvláštní atrakcí, a velice zajímavou pro návštěvníky, jsou ukázky letu a leteckých schopností ptactva. Nejedná se jen o lety orlů a dalších dravců (kondorů) či menších dravců, jak tomu bývá v různých představeních. Jsou zde také prezentováni papoušci, pelikáni a kachny a další druhy ptactva. Představení bývá také doplněno o ukázku lovu hadilova písaře. Návštěvníci se seznámí s různými typy krmení ptactva, a pokud mají sami chuť na jídlo, mohou navštívit např. restauraci U papouščího domu, s chutnými pokrmy z této oblasti Saska.