Rakouské lázně s turistikou

Ideální místo pro letní dovolenou s turistikou
Krásné lázně k dopočinku

PROGRAM

1. DEN:
Ráno odjezd z ČR do Rakouska. Po poledni příjezd do lázeňského města Bad Gastein, ubytování. Po zbytek dne volno k návštěvě města, možnost večeře v místních restauracích, za příplatek v hotelu. Nocleh.
2. DEN:
Snídaně. Celodenní volno k návštěvě místních lázní a turistice v okolí. Za příplatek večeře v hotelu. Nocleh.
3. DEN:
Snídaně. Celodenní volno k návštěvě místních lázní a turistice v okolí. Večer odjezd do ČR.
4. DEN:
Návrat po půlnoci.

TERMÍNY

Aktuálně není žádný termín v nabídce.

KONEČNÉ CENY

Dítě (3-12 let) 4900 Kč
Dospělý (od13 let) 5100 Kč

CENY JSOU KONEČNÉ A ZAHRNUJÍ

autobusovou dopravu, 2x nocleh se snídaní v hotelu Helenenburg 3*, průvodce

ODJEZDOVÁ MÍSTA

Plzeň, Rokycany, Beroun, Praha

ZA PŘÍPLATEK

Cestovní pojištění: 24 Kč / os. / den.

BAD GASTEIN - příjemné alpské lázeňské městečko, které v 19. století 5x navštívila císařovna Sissi. Leží v nadmořské výšce 1000m v srdci národního parku Vysoké Taury. Charakteristickou podobu tohoto místa vytvářejí nádherné historické stavby z období "Belle Epoque", které harmonicky zapadají do vysokohorského prostředí s impozantními horskými masivy. Bad Gastein je ideální místo pro dovolenou v každém ročním období.  Atraktivita toho místa pak tkví především v neuvěřitelně pestrém spektru sportovních a rekreačních aktivit, které doplňují nesčetné nabídky v oblasti lázeňské. Není nic krásnějšího, než se po dni vyplněném pohybovými aktivitami oddat pohodě v termálních lázních.

Letní dovolená se pak nese v duchu pěší turistiky a cyklistiky. Ani snad nelze popsat krásu zdejší vysokohorské přírody, jak ji krok za krokem a metr za metrem objevují poutníci nebo jezdci na horských kolech. Je to zkrátka pohádka. Celý prostor národního parku Vysoké Taury je protkaný stovkami kilometrů turistických cest pro pěší turisty a běžce, více či méně náročných cyklostezek a bikerských tras...

GRAUKUGEL (2.492 m n. m.) - sedačková lanovka vede z lázeňského města kousek pod vrchol (1.961 m nn m.). Odtud se Vám naskytnou krásné pohledy na lázeňské město, na několik třítisícovek a na jezero Reedsee. Také se zde nachází pěší okruh pro děti s různými houpačkami, houpacími sedačkami a dalšími zábavnými prvky. V roce 1958 se stala hora Graukogel hostitelkou prvního mistrovství světa v alpském lyžování.

STUBNERKÖGEL (2246 m n. m.) - zcela nová kabinová lanovka vás pohodlně dopraví přímo z centra Bad Gasteinu na vrchol Stubnerkogel (2246 m). Na vrcholu si můžete vychutnat krásný rozhled do údolí ze zcela nově zbudovaného mostu a při pěkném počasí je odtud vidět krásné panorama Alp včetně nejuvyšší hory Rakouska Grossglockneru (3.798m). A když budete ve správný čas na správném místě můžete se objevit v "panorama" vysílání rakouské televize. Odtud se klikatí několik cest k příjemnému výletu včetně těch, které vedou dolů zpět do mezistanice nebo až do údolí...

SPORTGASTEIN - do tohoto střediska, které leží v blízkosti Bad Gastein, vystoupáte místním autobusem po klikaté vysokohorské silnici Alpenstarsse, ketrá vede několika tunelami ve skalách. Toto krásné údolí nabízí někoik tras pro pěší turistiku v krásbé přírodě se spoustou vodopádů a salší...


SKALNÍ TERMÁLNÍ LÁZNĚ BAD GASTEIN - odpočinek, relaxace, uvolnění.... to je motto proslulých Skalních lázní v Bad Gasteinu. Ze 17 pramenů zde denně vytékají miliony litrů mineralizované termální vody s revitalizačním efektem, o teplotě až 46 ° C. 

Lázně mají rozlohu 600 m² a jsou rozděleny na klidovou a zážitkovou zónu. V klidové části lázní najdete velmi známou skalní halu, bazén s 32°C teplou vodou, infračervenou saunu, solné jeskyně, parní lázně, sauny s různými nálevy, jako je například aloe vera nebo sůl, a možnost dokonalého odpočinku. V zóně zážitků na vás čeká velké množství atrakcí a aktivit: dva bazény na různých úrovních s teplou termální vodou a masážními tryskami různé intenzity, 70 m dlouhá skluzavka do vody, vodní kanál s rychlým proudem vody, gejzíry a mnoho dalších vymožeností moderního lázeňského zařízení. V nejvyšším patře lázní se můžete uvolnit v nejrůznějších typech saun a parních lázní - například v lázních s výpary krystalické solanky. Na nejvyšší úrovni se pak můžete ponořit do příjemně teplé vody bazénu s nádherným panoramatickým výhledem.

HOTEL HELENENBURG 3* - ubytování ve 2-3lůžkových pokojích, s balkonem, koupelnu se sprchou/WC, balkon, fén. K dispozici WiFi zdarma. Snídaně formou bufetu, za příplatek večeře.