Platby kartou online

Průběh platby kartou na Internetu

Po zvolení platby kartou jako způsobu úhrady objednávky budete přesměrováni na platební stránku banky a zobrazí se Vám formulář pro vyplnění údajů o platbě. Na formuláři naleznete údaje o internetovém obchodě, čísle Vaší objednávky a částce k úhradě. Vyplníte potřebné údaje (číslo karty a datum expirace) a potvrdíte úhradu.
Po provedení transakce budete přesměrováni zpět na stránky Čedoku, kde naleznete informaci, zda transakce proběhla úspěšně či zda byla úhrada zamítnuta (včetně důvodu zamítnutí).Možné důvody zamítnutí úhrady kartou:
- chybné údaje o kartě
- nedostatek peněžních prostředků na bankovním účtu, případně překročení limitu Vaší karty
- banka, která Vám vydala platební kartu, Vám neumožňuje používat kartu k platbám na internetu

Bezpečnost transakce

Platba kartou je založena na standardu 3-D Secure, který v současné době představuje nejbezpečnější metodu on-line plateb kartou. Tento standard podporují dvě největší karetní asociace, MasterCard a VISA, které tuto platební metodu prezentují pod obchodní značkou MasterCard SecureCode a Verified by Visa. Při platbě kartou v prostředí internetu představuje největší nebezpečí zachycení čísla vaší platební karty a ostatních identifikačních údajů zasílaných nezabezpečenou cestou jinou osobou a použití těchto dat k neoprávněným transakcím. Námi provozovaný systém placení kartou toto nebezpečí minimalizuje. Přenos informací o Vaší platební kartě je zabezpečen protokolem SSL, veškeré přenášené údaje jsou šifrovány za použití 128-bitového klíče. K údajům o kartě navíc nemá internetový obchodník přístup - údaje o kartě vyplňujete na platební stránce banky, obchodník pouze obdrží od banky informaci, zda se platba kartou uskutečnila, typ ani číslo karty však nezíská.