Piráti na Jadranu

Každý den na jiném místě – to je plavba po Jadranu
Každý den jiná pláž - to je plavba po Jadranu

PROGRAM

1. DEN:
V odpoledních hodinách / v podvečer odjezd z ČR, noční transfer do Chorvatska.
2. DEN:
Příjezd do přístavu Baška, ubytování na lodi, seznámení s programem a posádkou, volno. Soutěž v poznávání hlaholských písmen a její vyhodnocení.Nocování v Bašce.
3. DEN:
Po snídani přeplutí na Cres - Beli (plavba cca 2 h). Zde kotvení, volno ke koupání. Po obědě procházka k Ekocentar Beli - lazaret supů bělohlavých a na přilehlou zříceninu s vyhlídkou. Poté návrat k lodi, koupání. Odplutí po vnější straně ostrova do Cresu města - plavba cca 3 h. Večeře při plavbě. Kotvení a nocleh v přístavu, večerní korzo po městě. Nocleh.
4. DEN:
Po snídani vyplutí směr Veli Lošinj - plavba 3 h. Zde prohlídka přístavu, návštěva bazénu se želvami a především Plavi centar - centrum ochrany delfínů. Volno v historickém centru Veli Lošinj a poté odplutí k Iloviku nedo do Iloviku - plavba cca 0,5 h. zde nocleh.
5. DEN:
Po ránu přeplutí na Dugi Otok se spoustou zajímavostí: maják Veli Rat - kotvení naproti pláže, návštěva majáku, koupání. Poté kotvení u mysu Veli Rat - šnorchlování nad vrakem italské lodi. Poté zátoka Zagračina - ponorkový bunkr. Odplutí do Veli Rat město (plavba 1h), nocleh.
6. DEN:
Ráno přeplavba po vnitřní straně ostrova do Parku přírody Telaščica - plavba cca 4 h. Zde zastávka u mola, exkurze kolem ostrovního jezera, obdivování místních dalmatských oslů, výhled z útesů na moře, koupání. Odpoledne odplutí do Zadaru, nocleh, večerní průvodcovaná procházka po Zadaru - mořské varhany.
7. DEN:
Ráno přeplutí na Rab - plavba cca 3 h, zde oběd, možnost procházky po městě a poté odplutí na Goli Otok - návštěva bývalého vězení. Přeplutí na ostrov Grgur - plavba cca 1h. Zátoka ke koupání. Večer přesun do Krku města - plavba cca 1,5, h, zde nocleh. Večer korzování po historickém centru města.
8. DEN:
Ráno přeplutí do Punatu - zde mořský lyžařský vlek, poté zátoky na Krku - plavba cca 2 h, koupání, procházka. Večer přeplutí do Bašky - plavba cca 30 min), nocleh.
9. DEN:
Po snídani vylodění, v dpoledních hodinách odjezd směr ČR.
10. DEN:
Návrat ráno.

TERMÍNY

14.09.2018 - 23.09.2018 VYPRODÁNO

KONEČNÉ CENY

Dítě (do 2 let) 8000 Kč
Dítě (3-11 let) 16500 Kč
Dospělý (od12 let) 17900 Kč

CENY JSOU KONEČNÉ A ZAHRNUJÍ

Autobusovou dopravu, 7x nocleh na jachtě v kajutě pro 2 osoby, 7x plnou penzi, služby průvodce

ODJEZDOVÁ MÍSTA

Praha, Beroun, Rokycany, Plzeň, České Budějovice

ZA PŘÍPLATEK

Cestovní pojištění: 24 Kč / os. / den.

PIRÁTI NA JADRANU, PLAVBA

Spíte na jedné posteli, a přitom jste každý den na několika nových místech. To vám umožní jedině plavba lodí po Jadranu. Tradiční dalmatská loď k tomu dodává jedinečnou atmosféru a její šéfkuchař i výbornou gastronomii – a to hned plnou penzi. Naše zážitková plavba vede mezi ostrovy chorvatského Kvarneru a severní Dalmácie. Kapitán vybere ty nejzajímavější zátoky na koupání a přistane v těch nejhezčích městech na ostrovech – města Krk, Rab, Cres či Veli Lošinj na vás dýchnou staromilskou romantikou. Skoro každý den tu bude něco i pro pány kluky: podíváme se na vrak ztroskotalé obchodní lodi, zaplujeme do ponorkového válečného bunkru, vyšplháme na fungující maják a navštívíme bývalý žalář, chorvatský Alcatraz. Krása chorvatských ostrovů však spočívá hlavně v panenské přírodě: uvidíme, jak hodují supi bělohlaví, dozvíme se mnoho o delfínech na Jadranu, pohladíme si dalmatského oslíka a všichni budou moci obdivovat scenérie členitých ostrovů, například v parku Telaščica. Nesmí chybět jadranská hvězdná obloha – jednu noc s lodí strávíme v opuštěné zátoce, s výhledem na oblohu s tolika hvězdami, že je nikdo nespočítá. Jiné večery však loď bude na pevném laně u přístavního mola krásných chorvatských měst. Jedním z nich bude i večer v Zadaru, kde je plno příležitostí k nakupování, korzování po historickém centru a popíjení kávy před místními kavárnami. Naším výchozím i konečným přístavem bude Baška na ostrově Krk, která skýtá ti nejlepší pláž na celém Jadranu....